Deva Hasta Yatağı Kiralama

Hasta yatağı kiralama konusunda lider marka olan firmamız Deva Hasta Yatakları, hastalarınız için özel ortopedik yataklar ile sizi buluşturan Deva Yatak firmamızdan Hasta Yatağı Kiralama yapabilir veya satın alabilirsiniz.  En kaliteli şekilde üretilen birbirinden özel hasta yatakları ile hastalarınız daha rahat tedavi olacak. Hasta yatağı kiralama işlemi hastaların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için tüm detayların düşünülüp her hastanın ihtiyacına göre hasta yatağı modelleri bulunmaktadır. Firmamız bünyesinde 2 motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu, abs sistemli, havalı yatak gibi birçok model vardır.

Kiralık Hasta Yatağı Hizmeti

Hizmet kalitesini artırmaya devam eden ve bu kategoride çözüm üreten şirketimiz, yıl boyunca hizmet veriyor. Satın alma kategorisinde çözüm üreten ve profesyonelliği her zaman için tercih eden firmamız, ürünlerinde Alman motor kullanıyor. Ayak ve baş kısımlarını otomatik ayarlayan yataklar için kumandalı özelliklere sahip yataklar tercih ediliyor. Kumandalı kullanım özelliğine sahip bu yatakları, firmamız kısa zamanda adresinize gönderiyor. Hasta yatağı kiralama hizmetlerimiz öncelikle İstanbul Hasta Yatağı Kiralama olmak üzere diğer Türkiye il ve ilçeleri içinde hizmet verilmektedir.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları

Her hastanın yatağı kullanım süresi hastalığına göre farklılık göstermektedir. Hastalık türüne göre; model ve kullanım süresi değişim gösterir. Buda hasta yatağı fiyatları belirlemede hasta yatağı modeli, hastanın yatağı kiralama süresi gibi durumlarda farklılıklar göstermektedir. Bir hasta yatağı ne kadar kullanır diye soracak olursanız eğer kısaca özetlemek gerekirse medikal hasta yatakları kullanım şekilleri şu şekildedir;

Onkoloji Hastaları İçin Hasta Yatakları

Onkoloji hastaları ve kırıkları olan bir insanın yatak üzerinde geçirecek zaman aralıkları birbirinden farklılaşır. Örneğin havalı hasta yatağı alan bir insan uzun yıllar boyunca konforlu bir şekilde yatağı kullanabilir. Felç hastası ise yatak sayesinde, ayağa kalkamadığı halde bedeninin hareket etmesine yardımcı olur. Bu hasta yatağı ömür boyu kullanmak zorunda kalacağı için hasta yatağı satın alma seçeneklerinden de yararlanabilir. Hasta yatağı fiyatı yatak modeline göre kullanım süresine göre değişim göstermektedir.

Kırık Hastaları İçin Hasta Yatakları

Kırıklarında alçı olan bir hasta yatağı kısa süreli kullanılacağı için, hasta yatağı kiralama imkanlarından yararlanabilir. Onkoloji veya felçli hastalara oranlara daha kısa süreli hasta yatağı kullanıcı için İstanul Hasta Yatağı Kiralama hizmetimizden yararlanarak daha rahat ve konforlu bir şekilde tedavi ve iyileşme sürecine devam edebilir… Kırığı olan hastalar diğer hastalara oranla yatağı daha kısa süreli kullanacakları için Deva Yatak olarak İstanbul Hasta Yatağı Kiralama işleminde ücretsiz teslimat hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz…

Deva Yatak Hasta Yatağı Kiralama İstanbul
Deva Yatak Hasta Yatağı Kiralama İstanbul

İstanbul Hasta Yatağı Kiralama İşleminde Teslimat Nasıl Oluyor?

Deva Yatak olarak hasta vatandaşlarımıza; Hasta Yatağı Kiralama hizmetimizi aynı gün 4 saat içinde teslimat şeklinde gerçekleştiriyoruz. Teslimat esnasında ürün expertizi yapılıp, müşteriye nasıl kurulum yapacağı gösterilir. Hizmet kalitemizle örtüşmesi ve müşteri memnuniyetimize de katkı sağlaması adına kiralama yaptığımız ürünlerde kalite ve güvenilirlik açısından belgelenmiş ekipmanlar kullanmaktayız. ​Her zaman yeniliklere açık olan ve bu anlamda öncü olmayı hedef koyan Deva Yatak Hasta Yatağı çalışanları olarak, müşteri memnuniyetini öncelikli tutup hizmet odaklı çalışmaktayız.

Hasta Yatağı Kiralama Şartları Nelerdir?

Teslim edilirken formu servis çalışanlarımız ve müşterimiz tarafından karşılıklı imzalanır bir nüsha müşteriye taktim edilir. İade sürecinde kiralanmış ürün hizmet süresi dolunca servis çalışanlarımızca müşterimizden temsilim alınır. Erken yapılan kiralık hasta yatağı iadelerinde ücret iadesi yapılmaz. Bu şart yükümlülük olarak sözleşmeye eklenir.

Hastane Yatağı Kiralama mı Hasta Yatağı Kiralama mı?

Öncelikle hastane yatağı kiralama olarak da dile getirilse bile hiçbir hastane hastaya yatak kiralama hizmeti sunmamaktadır. Hasta yatağı kiralama terimi yerine hastane yatağı kiralama terimleri sık sık kullanılıp olur hasta yakınları hastanelerle bu konuda sorunlar ve polemikler yaşamaktadır. Tamda bu nokta Deva Hasta Yatağı Kiralama İstanbul firmamız devreye girip siz değerli müşterilerimize ve hastalarınıza bu tür konularda gerekli olan her türlü hizmeti sunmaktadır.

Nasıl bir hasta yatağı kiralamalıyım?

Hasta yatağı seçimi yaparken kişilerin öncelikle önemli kriterleri göz önünde bulundurması gerekiyor. Süreci daha kolay hale getirmek için tercih edilen bu yataklarda kişilerin konforu büyük bir önem taşıyor. Bakıcıya olan bağımlılıklarını azaltacak türden yatak tercih etmek son derece önemli bir detaydır. Bu yataklarda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de hastanın hastalık derecesine göre yatak seçilmesi işlemidir. Tamamen felçli olan bir hasta ile bedenin yalnızca bir kısmını kullanmakta zorluk çeken bir hastaya aynı yatağın alınması çok da uygun olmayacaktır.

Hasta karyolası veya hasta yatağı satın almak veya kiralamak mümkündür. Hasta yatakları mekanik özellikleri olan, motorlu yapıları ile zorlanmadan kullanım sağlayan ürünlerdir. 2, 3 ya da 4 motorlu olacak şekilde hastanın ihtiyacına en uygun cevabı verecek olan seçilmelidir. Hastanın hareket kabiliyetine göre motor kapasiteleri arasından seçim yapılabilir. Uzaktan kumandalı ya da tuşla hareket ettirilmesi hastaların işini çok kolaylaştırmaktadır. Yanlarında özel korkulukları bulunmaktadır. Bunlar indirilebilir ve kaldırılabilir. Güvenli kullanım sağlar, hastanın tutunarak hareket etmesine yardımcı olur. Yatakların çeşitli açılarda hareket ettirilmesi mümkündür. Bu şekilde, hastalar yemek yer, tv izler, kitap okuyabilir.

Ev ortamında, hastaların kendilerini hastanede gibi hissetmemeleri için mobilya görünümlü özel hasta karyolaları da tercih edilebilir. Karyolaların tekerlekli olması istenilen yere taşınmasını sağlar. Aynı zamanda, tekerleklerin sabitlenme özelliği de mevcuttur. Mekanik özellikleri açısından, manuel çevirmeli modeller, full abs modeller vardır. Elektrikli sisteme sahip modeller de bulunmaktadır. Hasta karyolası ve yatakları yanında, hasta bakımı için gerekli olan birtakım ürünleri de firmamız kapsamında temin edilebilir. Hasta yemek masaları, tekerlekli sandalyeler, yürüteçler, hasta tuvalet sandalyesi gibi yardımcı ürünler de temin edilebilir. Kiralama ve satın alma aşamalarında, her zaman destek almak mümkündür.

Hasta Yatağı Yatak Çeşitleri
Hasta Yatağı Kiralama
Hasta Yatağı Kiralama

2 MOTORLU FUL ABS HASTA YATAĞI

İstirahat sürecini geçirecek durumu ağır olmayan 100 kg altında yürüyebilen ama doğrulmakta zorluk çeken hastalarımız için 2 motorlu hasta yatağı kiralamak uygun seçenek olacaktır.

 • 2 Motorlu ekonomik hasta karyolasının sırt ve ayak kısmı kaldırılıp indirilebilmektedir.
 • 2 Motorlu ekonomik hasta karyolası, kumandasında bulunan tuşlara basılarak yönetilmektedir.
 • 2 Motorlu ekonomik hasta karyolasının, sağ ve solunda bulunan korkulukları tek parça şeklinde indirilip, kaldırılabilmektedir.
 • 2 Motorlu ekonomik hasta karyolasında her biri 4500 newton gücünde iki adet t-motion marka motorlar kullanılmıştır.
 • 2 Motorlu ekonomik hasta yatağının taşıma kapasitesi maksimum 90 kg’dir.
 • 2 Motorlu ekonomik hasta karyolasının fiyatına; 12 cm medikal sünger yatak, alez (koruyucu örtü), serum askılık dahildir.
 • 2 Motorlu ekonomik hasta karyolasının yerden yüksekliği 52 cm’dir.
 • 2 Motorlu ekonomik hasta karyolasında bulunan 4 adet tekerlek ayrı ayrı kilitlenebilmektedir.

3 MOTORLU HASTA YATAĞI

Hasta yatağı kiralama konusunda İstanbul içerisinde en fazla tercih edilen kiralık hasta yatağı modelimiz 3 motorlu hasta yatağıdır. Hastane süreci sonrasında evde bakım işlemi devam eden hastaların konforu üzerine dizayn edilmiştir.

Bunun yanı sıra hastanın bakımını üstlenmiş kişiye de büyük kolaylık sağlar 3 motorlu hasta yatağı isminden de anlaşılacağı gibi 3 ayrı hareket fonksiyonu bulunmaktadır.

 • 3 Motorlu asansörlü hasta yatağının sağladığı hareketler kumandasında bulunan tuşlar yardımı ile gerçekleştirilmektedir.
 • 3 Motorlu abs hasta karyolasının sırt ve ayak kaldırılıp indirilebilme özelliği sayesinde, hasta yarı oturur vaziyete getirilebilmektedir.
 • 3 Motorlu hasta yatağı, yükseltilip alçaltılabilmektedir.
 • Üründe bulunan alüminyum yan korkuluklar, tek parça şeklinde indirilip, kaldırılabilmektedir.
 • 3 Motorlu asansörlü hasta karyolası maksimum 90 kg hastaların kullanımına tavsiye edilir.
 • 3 Motorlu abs hasta karyolasında 3 adet 6000 newton taşıma kapasitesine sahip kaliteli t-motion marka motor kullanılmıştır.
 • 3 Motorlu hastane karyolasının set fiyatına; lazer kesim hasta yatağı, alez, serum askılık dahildir.
 • 3 Motorlu abs hasta yatağının tekerlekleri yüzeyi çizmez ve ayrı ayrı kilitlenebilmektedir.

4 MOTORLU HASTA YATAĞI

Ürettiğimiz en fonksiyonel ürün olan 4 motorlu hasta yatağı her hastanın kullanımına uygun şekilde üretilmektedir. Kalite konusunda rakiplerinin çok önündedir.

Bu duruma benzetme yapacak olursak Rusya gibi güçlü bir ülke ile Ukrayna gibi küçük bir ülkeyi kıyaslamış gibi bir şey olacaktır. 4 motorlu hasta yatağımız gerek ölçüsü gerek kullanılan motorları olarak sektörde öncüdür.

 • 4 Motorlu trendelenburglu hasta karyolasının el kumandası yardımı ile hareket etmektedir.
 • 4 Motorlu hasta yatağının el kumandasını hem hastaya bakan kişi hem de hasta kullanabilmektedir.
 • 4 Motorlu full abs hasta karyolasında; sırt ve ayak kısmını kaldırıp indirebilme, yerde yükselip alçalabilme, trendelenburg & anti-trendelenburg hareketi ve yarı koltuk pozisyonu bulunmaktadır.
 • 4 Motorlu trendelenburglu hasta yatağında bulunan yan korkuluklar ayrı ayrı hareket edebilme özelliğine sahiptir.
 • 4 Motorlu hasta karyolası 230 kg taşıma kapasitesine sahiptir.
 • 4 motorlu hastane yatağında kullanılan motor; ‘’t-motion’’ marka piston motorlardır.
 • 4 Motorlu hasta karyolasının set fiyatına; lazer kesim hasta yatağı, alez, serum askılık dahildir.
 • 4 Motorlu hastane karyolasının tekerlekleri yüzeyi çizmez ve ayrı ayrı kilitlenebilmektedir.

Hasta Yatakları

Hasta yatakları belli bir hastalık süreci olan hastaların hastane sürecini evlerinde geçirmesi amacıyla kullanılması hastanın ve hasta yakınlarının yararına olan ürünlerdir. Hasta yatakları hastanın yanında bir yardımcı olmadan belli başlı pozisyonları hastayı sarsmadan ve rahatsız etmeden sağlaması kullanılması gerektiğinin en büyük göstergesidir. Hasta yatağı seçerken hastanın kilosu, rahatsızlığı göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir. Hasta yatakları 2 motorlu hasta yatağı, 3 motorlu hasta yatağı ve 4 motorlu hasta yatağı olmak üzere 3 çeşitten oluşmaktadır.

2 motorlu hasta yatağı

2 motorlu hasta yatağı, hastanın yalnızca baş ve ayak bölgesini kaldırmayı sağlayan 2 adet  motordan oluşmaktadır. 2 motorlu hasta yatağının ayak ve baş kısmını kaldırma işlemleri elektrikli motora bağlı olan el kumandası yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Hasta istediği zaman baş ve ayak kısmını ikinci bir kişiye gerek olmaksızın kendisi de kullanımı basit olan kumanda üzerinden ayarlayabilir. 2 motorlu hasta yatağı, hasta yatakları arasında ki en ekonomik olan üründür. Burada önemli olan hastanın, hastalık durumu ve kilosudur. 2 motorlu hasta yatağı 100kg taşıma kapasitesine sahiptir. 4500 newton güce sahip dual motorları elektrik kesintisine karşı 9w pil ile desteklenebilir. Pil kullanımı elektrik kesintilerinde geçici bir çözüm olarak yatağın normal konumuna gelmesi ya da kısa hareketleri uygulama konusunda yeterli olacaktır. Dual motorlar yapısı gereği sürekli pil kullanımı desteklemez. Uzun süreli kullanımında motora ciddi anlamda zarar vermektedir.

3 motorlu hasta yatağı

3 motorlu hasta yatağı, 2 motorlu hasta yatağında olan 2 motora ek olarak 1 motor daha eklenerek ayak ve baş kısmını kaldırmasının yanında yatağı yukarı aşağı hareket ettirecek asansör sistemini devreye sokmaktadır. 3 motorlu hasta yatağı, 2 motorlu hasta yatağından daha kullanışlıdır. En büyük avantajı hastaya refakat edecek kişinin sürekli eğilip kalkmasını ortadan kaldırmaktır. Hasta ya da Hasta refakatçisi 3 motorlu hasta yatağını, yatağın motoruna bağlı olan elektrikli kumanda yardımıyla ayak ve baş kısmını, asansör sistemi sayesinde de yukarıya ya da aşağıya doğru yatağı hareket ettirebilir. 3 motorlu hasta yatağı 150kg taşıma kapasitelidir. Yatağın taşıyıcı noktalarında ekstra güçlendirilmiş 5mm ve 10mm lamalar yer almaktadır. 3 motorlu hasta yatağı üzerinde bulunan şilte 12 cm 23 dance bilgisayar sistemli lazer kesimi kullanılarak üretimi sağlanmıştır. 3 motorlu hasta yatağı şilte kılıfı fermuarlı olup sıvı geçirmez özelliğe sahiptir. Bu kılıf sayesinde herhangi bir sıvı sızıntısının süngerle temas etmesi durumu söz konusu değildir. Kılıfın sıvı geçirmez olması şilteyi uzun yıllar güvenle kullanmanıza da olanak sağlamaktadır.

4 motorlu hasta yatağı

4 motorlu hasta yatağı, 3 motorlu hasta yatağına ekstra eklenen 1 motoru sayesinde yatağın trendelenburg ve antitrendelenburg pozisyonlarına geçmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yarı koltuk olabilme olanağı da sağlamaktadır. Hastanın yatakta uzun süreli yatacağını düşünürsek sürekli aynı pozisyonda kalması durumunda sıkılabilir. Bütün bunlar göz önünde bulundurularak yapmış olduğumuz AR-GE çalışmaları neticesinde 4 motorlu hasta yatağını, hastayı yataktan koltuğa taşımaya gerek olmaması sebebiyle yarı koltuk olma özelliği eklenmiştir. Yarı koltuk olabilme özelliği sayesinde hastanın ayaklarında oluşabilecek ödem gibi şişmelerin önüne geçilmektedir. 230kg taşıma kapasitesi olan bu hasta yatağı, hasta yataklarının en donanımlı ürünüdür. Uzun boylu hastalar için en ideal olan hasta yatağıdır. Yatağın iç ölçüleri hasta yatağı standartlarının üzerinde yer alıp daha geniş olup hastalık süreçleri daha ferah geçirmelerine olanak sağlamaktadır. Trendelenburg ve antitrendelenburg hareketleri yatağın rampa görevi görecek şekilde ayarlanmasını sağlar.  Hastanın sürekli yatar pozisyonda olması vücudunda ki kan dolaşımını normal seyrinin altına düşürmektedir ve bu da vücutta ölü hücre sayısının artmasına yol açmaktadır. Bu hareketler sayesinde hastanın kan dolaşımı normal seyrine ulaşmış olup ölü hücre sorunun önüne geçilmesi görülmüştür.

Evde hasta yatağı kullanmanın avantajları

Evde hasta yatağı kullanmanın avantajları, hasta ve hasta refakatçisinin son derece basit kullanımlı olan hasta yataklarıyla herhangi fiziksel bir kuvvet olmadan elektrikli motora bağlı olan kumanda sayesinde hastanın yararına olan rutin hareketleri gerçekleştirmektedir. Hasta yatağı sayesinde hastanın, refakatçisi olmadan da istediği pozisyonları kumanda yardımıyla ayarlamasına da olanak sağlamaktadır. Hareket edemeyen hastalarda hasta refakatçisine düşen yük daha fazladır hasta yatakları bu noktada da devreye girerek hasta refakatçisinin bu kapsamda yapacağı hareketleri elektrikli motora bağlı olan tek bir kumanda yardımıyla hasta yatağının ayak ve baş kısmını yukarı aşağı, hasta yatağının tamamını yukarı aşağı ve hasta yatağını yarı koltuk olabilme gibi pozisyonlara getirmesini mümkün kılmıştır.

Hasta yatağı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Hasta yatağı seçerken nelere dikkat edilmelidir, hastanın genel olarak durumu göz önünde bulundurularak hasta yatağı seçimi yapılmalıdır. Bunlar hastanın hastalık durumu, kilosu ve hastanın yürüyüp yürüyemediği gibi durumları kapsamaktadır. Hasta yatağı hastalarınızın iyileşmesi ve hastalık sürecini daha az ağrıyla geçirmesi için son derece önemlidir. Hastayı belli pozisyonlara elektrikli motora bağlı kumanda yardımıyla geçiren hasta yatakları hastaya en ufak bir temastan da kaçınılmasına olanak sağlamaktadır. Deva yatak deneyimli müşteri temsilcilerimize hastanızın durumu hakkında bilgi vermeniz durumunda hastanız için en uygun hasta yatağını belirlemenizde yardımcı olacaklardır.

Hasta yatağı satın almak mantıklı mı?

Hasta yatağı satın almak mantıklı mı, sürekli yatma durumunda olan ve hasta yatağı kullanması gereken hastaların hasta yataklarını kiralamak yerine satın almaları daha mantıklıdır. Hasta yatağı hastaların hastalık süreçlerini daha rahat geçirmelerine olanak sağlamaktadır. Bu sebeple hasta yatağı satın alımını hastanın hastaneden çıkmadan önce yapılması gerekmektedir. Hasta hastaneden çıktığı andan itibaren evinde bulunan hasta yatağına yatırılmalıdır.

Hasta yatağı teslimatı ve garanti süresi

Hasta yatağı teslimatı ve garanti süresi, deva yatak olarak İstanbul içi aynı gün yatakların sevkiyat ve kurulumlarını yapmaktayız. İşinde uzman kurulum ve montaj ekibimiz adresinize ulaşarak hasta yataklarının kurulumunu sağlamaktadır. Hasta yatağının kurulumunun bitmesine müteakip ekip arkadaşlarımız yatağın genel olarak çalışma prensiplerinden bahsederek hasta yatağının bütün fonksiyonlarını gösterecektir. Aklınıza takılan bir durum olması durumunda işinde uzman olan ekip arkadaşlarımıza kurulum sırasında danışabilirsiniz. Yatağın kurulumundan sonraki durumlar için Deva Yatak müşteri hizmetlerimizi ilgili numaralardan arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Satışını yapmış olduğumuz hasta yataklarının garanti süresi 2 yıldır. Bununla beraber 10 yıl parça desteği sunmaktayız. Türkiye standartlarının en kaliteli ürün ve hizmetini veren, alanında uzman çalışanlara sahip olan firmamız Deva Yatak %100 müşteri memnuniyetiyle hizmetlerine devam etmektedir.

 

İhtiyacınıza en uygun yatağın hangisi olduğundan tam anlamıyla emin olmak için sektörde öncü olan firmamız Deva Yatak müşteri temsilcilerimizle iletişime geçip hastanızın durumunu belirtmeniz halinde detaylı bilgiyi almanız mümkündür.